O firmie

Firma Pecom istnieje na rynku usług informatycznych od 2009 roku. Działalność firmy wspierają Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej oraz Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, zapewniając dostęp do infrastruktury oraz wsparcie biznesowe. Od 1 listopada 2011 dołączyliśmy do firm Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Nasze zainteresowanie technologiami informatycznymi ma jednak głębsze korzenie. Na przestrzeni wielu lat przekuło się ono w pasję, dającą nam zapał do zdobywania wiedzy i pierwszych doświadczeń w branży informatycznej.

Branża informatyczna rozwija się w tempie ekspresowym. Nie przewidział tego nawet prezes firmy IBM Thomas Watson, który powiedział kiedyś:

"Myślę, że na całym świecie jest zapotrzebowanie na może pięć komputerów."

Dziś wszyscy wiemy, jak bardzo się mylił. Komputery stały się tak powszechne, że nikt już nie wyobraża sobie prowadzenia biznesu bez nich. Dlatego właśnie misją naszej firmy jest wspieranie przedsiębiorstw w starciu z nowoczesnymi technologiami. Zadanie to realizujemy z sukcesami, dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu. Aby zagwarantować Państwu wysoką jakość usług, stale doskonalimy nasze umiejętności.

Zapewniamy obsługę IT (wdrażanie systemów, obsługę serwisową, tworzenie sieci) kierowaną przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw.

Odzyskujemy dane z nośników (dysków twardych, kart pamięci, płyt CD), niezależnie od rodzaju uszkodzeń, a także bezpowrotnie kasujemy pliki.

Kreujemy marki w internecie. Tworzymy strony www, sklepy internetowe i zarządzamy nimi. Pozycjonujemy i prowadzimy kampanie reklamowe Google AdWords.